12/10/15 - 20:08h

Srpske teniske nade: Olga opet briljirala, Miladinoviću završni masters

Srpska juniorka Olga Danilović iza sebe ima uspešnu nedelju u kojoj je osvojila titulu. Marko Miladinović može da se pohvali odličnim rezultatom, a dobar plasman na turniru u Italiji imala je i Dejana Radanović.

Olga Danilovic

Devetnaestogodišnja Dejana Radanović stigla je do četvrtfinala na ITF turniru koji se u Italiji igrao za nagradni fond od 10 hiljada dolara. Radanovićeva je bila postavljena za osmog nosioca, a u borbi za polufinale izgubila je od prve favoritkinje Ane Šafer. Nemačka teniserka, koja ima 28 godina, i trenutno je 225. teniserka sveta, slavila je sa 2:1 u setovima.

JUNIORI:

Najbolja srpska juniorka, Olga Danilović, i ove nedelje osvojila je titulu. Četrnaestogodišnjakinja je osvojila juniorski turnir u Španiji, gde je bila postavljena za prvog nosioca. U finalu je sa 6:4, 6:1 savladala tri godine stariju Karu Lomer iz Amerike, petu nositeljku. Olga je i u dublu bila prvi nosilac, igrala je u paru sa Frančeskom Džouns, a njih dve stigle su do četvrtfinala.

Naš mladi teniser Marko Miladinović (14) osvojio je Masters Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina. Turnir je održan u italijanskom gradu Ređo Kalabrija na kome je učestvovalo osam najbolje rangiranih igrača u konkurenciji do 14 i do 16 godina za tekuću sezonu u Evropi. Marko je kao treći nosilac bez izgubljenog seta takmičenje završio na pobedničkom postolju, u borbi za pobednički trofej savladao je predstavnika Nemačke Roberta Strombaha 6:3, 6:4.