22/04/12 - 15:15h

Srbija u finalu Fed Kupa!

Srpska teniska reprezentacija plasirala se danas u finale Fed Kupa prvi put u istoriji! Jelena Janković i Ana Ivanović dovele su našu zemlju do pobede nad favorizovanim Ruskinjama i do istorijskog plasmana u finale, koje će se igrati u Češkoj početkom novembra.

Prvi poen za Srbiju donela je Jelena Janković u meču sa Anastasijom Pavljučenkovom. Naša teniserka je dobila ovaj meč sa 6:4, 6:3, i donela našoj reprezentaciji, ne samo prednost od 1:0, već i psihološku prednost.

Fed Kup reprezentacija Srbije sa selektorom Dejanom Vranješom

Nakon tog meča na teren je izašla najbolje rangirana srpska teniserka, Ana Ivanović. Ona je sa 2:1 izgubila od Svetlane Kuznjecove. Prvi set je naša teniserka izgubila za samo 24 minuta, a onda fantastičnom igrom dobila drugi. U trećem setu nije bilo velike razlike u kvalitetu njihove igre, ali je Ruskinja uspela da napravi brejk i dovede svoju reprezentaciju do izjednačenja.

Takmičenje su drugog dana otvorile Ana Ivanović i Anastasija Pavljučenkova. Ana je kao i u meču sa Kuznjecovom, neverovatno lako izgubila prvi set, a onda drugi dobila rezultatom 6:0. Srećom, dobra igra se nastavila i u trećem setu, koji je naša teniserka dobila rezultatom 6:3 i ponovo dovela Srbiju u prednost.

Priliku da iskoristi meč loptu u duelu sa Rusijom imala je Jelena Janković. Osvojila je lako prvi set protiv Kuznjecove, ali je u drugom naišla na neke probleme. Ruskinja je brzo došla do vođstva od 3:0, ali je Jankovićeva uspela da preokrene rezultat u svoju korist. Gem, set, meč – Janković. SRBIJA IDE U FINALE!

Dubl meč će igrati Bojana Jovanovski i Aleksandra Krunić, koje će na teren izaći potpuno rasterećene. Ove dve fantastične devojke su zaslužne za istorijski plasman naše reprezentacije, jer su njih dve bile te koje su u četvrtfinalnom meču protiv Belgije Srbiju dovele do ovog meča i šanse da se bori za finale.

Naša reprezentacija će u finalu gostovati Čehinjama, koje su u polufinalu bile bolje od reprezentacije Italije. One brane titulu, a ti mečevi su na programu 3. i 4. novembra.

( Tenis Uživo, T. Popov )

Teme:   Aleksandra Krunić, Ana Ivanović, Bojana Jovanovski, Fed kup, Jelena Janković, Teniserke