Pobeda za istoriju! Reprezentacija Srbije prvi je šampion ATP kupa ikada!

Troicki/Đoković66
Karenjo Busta/Lopez343

Source: Getty Images AsiaPac

Tim Srbije osvojio je prvo izdanje ATP kupa u istoriji, tako što je sa 2:1 nadigrao reprezentaciju Španije.

Posle poraza Lajovića od Bautiste i pobede Đokovića nad Nadalom, odlučujući poen za našu zemlju doneli su Novak Đoković i Viktor Troicki u dublu. Sa 2:0 u setovima savladali su španski sastav Pablo Karenjo Busta/Felisijano Lopez. U meču koji je trajao svega sat vremena i 16 minuta, naši momci slavili su sa 6:3, 6:4.

Srpski teniseri započeli su duel prilično nesigurno i uz nekoliko grešaka pomogli Špancima da već u prvom gemu dođu do brejka. Međutim, do šestog gema uspeli su da poravnaju rezultat, a onda su sjajnom igrom vezali još pet dobijenih gemova. Sa 6:3 slavili su u prvom delu meča i poveli sa 2:0 u drugoj deonici susreta.

U šestom gemu naišli su na prve probleme, Španci su imali mogućnost da vrate brejk, ali su sjajni Đoković i Troicki uspešno neutralizovali priliku i poveli sa 4:2. Do kraja seta Karenjo Busta i Lopez više nisu imali šansi, a srpski dubl stigao je do ATP kup trofeja sa 6:4 u drugom setu!

Teme:   ATP kup, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki