19/07/16 - 14:18h

Spektakl u Umagu, 27. put!

Ova godine igraće se 27. izdanje Croatia Opena u Umagu, ATP turnira iz serije 250. Srbiju će u glavnom žrebu predstavljati dva takmičara, Filip Krajinović i Nikola Čačić.

Ovaj turnir igra se od 1990. godine. Do 20. godišnjice bio je turnir četvrte kategorije, a od 2010. povećan je nagradni fond (398.250 €) i takmičenje se igra kao ATP turnir serije 250.

Prvo finale u Umagu igrali su Goran Prpić i Goran Ivanišević, a Prpić je trofej osvojio nakon pobede od 2:1 u setovima. Najbolji srpski teniser Novak Đoković stigao je 2006. godine do finala, gde je pri rezultatu 6:6 u prvom setu predao meč Švajcarcu Stanu Vavrinki.

Prošlogodišnji pobednik Dominik Tim se ove godine nije vratio u Umag, a njegov finalni meč ušao je u istoriju kao najkraće finale ovog turnira. Austrijancu je trebalo samo sat i jedan minut da sa 6:4, 6:1 savlada Portugalca Žoaoa Sousu.

Ove godine je Pablo Kueavs, 20. igrač planete, prvi nosilac. Drugi je prošlogodišnji finalista Sousa, koji se vratio u Hrvatsku da okuša sreću.

Nikola Čačić, koji je u glavni žreb došao iz kvalifikacija, je već u prvom kolu napravio pravi podvig. Trenutno 761. igrač sveta, savladao je Britanca slovenačkog porekla Aljaža Bedenea rezultatom 2:1, po setovima 5:7, 6:4, 6:4 nakon dva i po sata igre. Bedene je 69. na ATP listi, čak 692 pozicije bolje rangiran od našeg tenisera.

Filipa Krajinovića tek očekuje meč prve runde, a protivnik mu je Argentinac Karlos Berloko.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Umagu, Filip Krajinović, Nikola Čačić, Teniseri, Turniri, Vesti