03/06/18 - 19:16h

ŠPANSKI HET TRIK: Đoković odbranio četvrtfinale!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković igraće u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Francuske.

N. Đoković666
F. Verdasko342

Source: Julian Finney/Getty Images Europe

Novak je u osmini finala savladao trećeg Španca zaredom na ovogodišnjem Rolan Garosu, Fernanda Verdaska.

U meču koji je trajao nešto manje od dva i po sata Srbin je slavio sa 6:3, 6:4, 6:2.

Đoković je tako odbranio četvrtfinale na Rolan Garosu igrano prošle godine i svaka naredna potencijalna pobeda na Frenč openu doneće mu skok na rang listi.

I SET

Neverovatna borba vođena je od samog starta meča. Posle pola sata na terenu odigrano je samo tri gema u kojima je Đoković propustio četiri šanse za brejk, a njegov rival dve manje. Posle polučasovnog ‘uvoda’ u susret, srpski teniser uspeo je da slomije otpor Španca i oduzme mu servis za 3:1. Đoković je brejk prednosti sačuvao do kraja seta, koji je posle 57 minuta igre dobio sa 6:3.

• Prva tri gema trajala su pola sata – odigrano je 50 poena, Đoković je propustio četiri brejk šanse, a Verdasko dve
  • Novak je odbranio četvrtfinale igrano prošle godine i svaka nova pobeda doneće mu napredak na ATP rang listi
  • 44 neiznuđene greške imao je Verdasko, a Đoković 25
  • Novakov rival u četvrtfinalu David Gofan ili Marko Čekinato
  • Đoković je na Rolan Garosu došao do svog devetog uzastopnog četvrtfinala i izjednačio niz Rodžera Federera.
  • Srpskom teniseru ovo je 40. grend slem četvrtfinale u karijeri

II SET

Novak je drugi set otvorio brejkom, ali je u šestom gemu Verdasko uzvratio ribrejkom za izjednačenje od 3:3. Gem kasnije srpski teniser mu je bez izgubljenog poena ponovo oduzeo servis, a ovaj brejk nije ispuštao do kraja seta.

Deveti gem doneo je najveću borbu u ovoj deonici susreta, a posle 15 odigranih poena i Novakove propuštene set lopte Verdasko je smanjio prednost Srbina na 5:4. Nakon toga Špancu je zbog žuljeva ukazana medicinska pomoć, ali kratka pauza nije uticala na Đokovića, koji je sigurnim servis gemom završio ovaj set – 6:4.

III SET

Brejkom je srpski teniser otvorio i treći deo ovog susreta. U petom gemu još jednom je oduzeo servis rivala, koji je zbog bolova i problema sa žuljevima pravio mnogo grešaka. Tako je Novak i završio ovu deonicu susreta – uz dva brejka prednost, sa 6:2.

Naredni rival srpskog tenisera biće bolji iz duela Davida Gofana i Marka Čekinata.

Teme:   Fernando Verdasko, Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti