24/02/22 - 18:09h

ŠOK: Novaka eliminisao 123. na svetu, Medvedev je broj 1

Novak Đoković poražen je u četvrtfinalu ATP turnira u Dubaiju.

Bolji od njega bio je 123. teniser sveta, Čeh Jiri Veseli.

U meču koji je trajao nešto manje od dva sata, Veseli je slavio sa 2:0 u setovima – 6:4, 7:6 (7:4).

Srpski teniser ispustio je i prvo mesto na ATP rang listi, pošto će ga Rus Danil Medvedev u ponedeljak zameniti na toj poziciji.

Veseli će u nastavku turnira igrati protiv Šapovalova ili Berankisa.

TOK MEČA:

Novak je već u prvom gemu ispustio servis, ali je štetu brzo popravio – do četvrtog gema napravio je brejk i poravnao rezultat na 2:2. Međutim, do kraja seta Đoković nije imao priliku za brejk, a nasuprot njemu, Veseli je u sedmom gemu ponovo oduzeo servis najboljeg na svetu i poveo sa 4:3. Prednost je sačuvao do kraja i sa rutinskih 6:4 dobio prvi set.

U drugi set ušli su prilično izjednačeni, a u sedmom gemu Čeh je došao do prvih brejk lopti. Iskoristio je drugu i poveo sa 4:3, a potom i sa 5:3, pošto je Novak propustio šansu da poravna rezultat. Tek u desetom gemu Đoković je vratio servis i izjednačio na 5:5. Gem kasnije Veseli je imao novu priliku za brejk, koju je srpski teniser uspešno neutralizovao, a onda je izborio taj-brejk. Odigrali su 11 poena, a Čeh je bio bolji, kao i tokom celog susreta – 7:4.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Dubaiju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti