26/05/12 - 16:10h

SK Dizeldorf: Viktor pobedio, Srbija osvojila trofej!!! (Video)

Viktor Troicki je na svetskom kupu u Dizeldorfu savladao Radeka Štepaneka rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 6:4, 6:3, i tako doneo slavlje reprezentaciji Srbije pošto je posle pobede Janka Tipsarevića nad Tomašom Berdihom bila potrebna i pobeda Viktora Troickog za osvajanje ovog turnira. Ovo je sjajna uvertira za Rolan Garos koji sutra startuje u “gradu svetlosti”.

Viktor Troicki je na početku duela imao incijativu, ali to nije dugo trajalo. Poveo je srpski teniser (2:1), pošto je brzo napravio brejk, a onda je stao. Serijom grešaka omogućio je Štepaneku ne samo da izjednači, već da napravio potpuni preokret i povede ubedljivo. Čeh je dobio pet gemova zaredom i već posle 40 minuta imao je prednost od 6:2.

Ovakav prvi set kao da ga je malo uljuljkalo, što je Troicki vešto iskoristio i odmah na startu drugog seta došao do vođstva od 2:0. Sugurnu prednost Viktor je bez problema sačuvao i izjednačio na 1:1 u setovima. On je drugi set rešio u svoju korist rezultatom 6:4.

U odlučujućem trećem setu, uprkos medicinskom tajm-autu, koji je zatražio zbog žuljeva na nozi, Troicki je odigrao na najvišem nivou. Upravo posle te pauze, koja je usledila kod rezultata 2:2, Viktor se vratio kao preporođen na teren. Odmah je poveo sa 3:2.

Štepanek se na drugoj strani žalio na bolove u nozi, što je našem teniseru olakšalo posao i serijom gemova stigao je do veoma važne pobede posle dva sata i sedam minuta borbe. Konačan rezultat odlučujućeg seta bio je 6:3.

Srbija je tako ponovila uspeh od pre tri godine, kada se prvi put u Diseldorfu domogla pehara Svetskog kupa, ali se donekle i revanširala Česima za poraz u četvrtfinalu Svetske grupe Dejvis kupa ove godine.

Teme:   ATP 250, Teniseri, Vesti, Viktor Troicki