Srpski teniser Dušan Lajović šampion je ATP turnira u Banja Luci!

D. Lajović646
A. Rubljov364

Source: Getty Images AsiaPac

On je u finalu savladao šestog tenisera sveta i branioca trofeja Andreja Rubljova rezultatom 6:3, 4:6, 6:4 nakon dva sata i 33 minuta provednih na terenu.

Odmah na startu meča Dušan se suočio sa tri brejk lopte rivala, ali je sve uspeo da spasi, a tri gema kasnije došaso je do brejka prednosti i tu prednost zadržao do kraja ovog dela susreta.

U drugom setu Rubljov je napravio brejk u drugom setu, a Lajović je u petom gemu uspeo da vrati servis. Velika borba vodila se do kraja seta. U devetom gemu Rus je došao do brejk/set lopte kojom je uveo meč u treću deonicu.

U trećem setu bez problema je Dušan napravio dva brejka i došao do vođstva od 5:1. Rubljov je uspeo da vrati jedan servis i osvoji naredna tri gema. Lajovića je sustigao umor, ali se nije predavao, pa je u 12. gemu, nakon propuštene dve meč lopte, u trećem pokušaju dobio ovaj duel i osvojio drugu ATP titulu u karijeri.

Teme:   Andrej Rubljev, ATP Banja Luka, Dušan Lajović, Teniseri, Turniri, Vesti