08/07/15 - 21:13h

Sjajni Đoković u polufinalu Vimbldona!!

Najbolji teniser sveta, Srbin Novak Đoković plasirao se u polufinale Vimbldona! On je u četvrtfinalu sa 3:0 u setovima eliminisao Marina Čilića iz Hrvatske, devetog igrača planete.

N. Đoković666
M. Čilić444

Meč između Novaka Đokovića i Marina Čilića trajao je sat vremena i 51 minut, a srpski teniser pregazio je Čilića sa 3:0 i plasirao se u polufinale Vimbldona.

U trećem gemu prvog seta Novak je iskoristio prvu brejk loptu na meču i poveo sa 2:1. Brejk prednosti sačuvao je do kraja ovog dela meča, a posle četiri set lopte slavio je sa 6:4 i poveo sa 1:0.

Drugi set Novak je dobio istim rezultatom kao i prvi. Do devetog gema obojica su čuvali svoje servis gemove. Tek je tada Đoković uspeo da napravi novi brejk i povede sa 5:4. Servirao je za set i posle prve prilike poveo sa 2:0.

I u trećem setu situacija je bila slična. Jedan brejk Đokovića, ovog puta u sedmom gemu (4:3), bio je dovoljan za konačnih 6:4 i velikih 3:0 u setovima!

U borbi za finale Novak će se sastati sa boljim iz duela Stanislasa Vavrinke i Rišara Gaskea.

Teme:   Grend Slem, Marin Čilić, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti, Vimbldon