26/08/20 - 21:13h

SINSINATI: Osaka “preživela” Kontavej, u polufinalu sa Mertens

Japanska teniserka Naomi Osaka plasirala se u polufinale Sinsinati Mastersa.

Source: Getty Images North America

Četvrta favoritkinja je nakon skoro dva sata igre preokretom savladala Estonku Anet Kontavej sa 2:1 u setovima.

U prvom setu Kontavej je iskoristila jedinu priliku za brejk za rezultat od 3:2. Prednost brejka zadržala je do kraja ovog dela meča koji je dobila rezultatom od 6:4.

Iako je već na startu drugog seta Naomi pretrpela brejk, uspela je da se vrati u igru, vrati servis, a zatim napravi još dva brejka i sa 6:2 dođe do izjednačenja.

U odlučujućem delu meča Osaka je imala prednost od 3:0, ali je Kontavej izjednačila. Neizvesno je bilo sve do same završnice u kojoj je Japanka iskoristila u drugu brejk, a ujedno i meč loptu i sa 7:5 došla do pobede.

Njena naredna protivnica biće Belgijanka Eliz Mertens.

14. nositeljka u četvrtfinalu je nadigrala domaću uzdanicu Džesiku Pegulu rutinskim rezultatom od 6:1, 6:1 nakon 65 minuta provedeh na terenu. Tokom meča Eliz je pet puta oduzela servis Peguli, a pretrpela jedan brejk.

REZULTATI ČETVRTFINALA:

• Mertens – Pegula 2:0
  • Osaka – Kontavej 2:1
  • Žabuer – Azarenka
  • Konta – Sakari

Teme:   Elise Mertens, Masters u Sinsinatiju, Naomi Osaka, Teniserke, Turniri, Vesti