14/08/19 - 00:47h

SINSINATI: Novak u osmini finala!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković startovao je pobedom na Masters turniru u Sinsinatiju.

N. Đoković76
S. Kveri51

Novak je u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugoj rundi takmičenja savladao domaćeg teniser Sema Kverija.

Srbin je bio bolji u dva seta nakon 79 minuta provedenih na terenu.

Kveri je u prvom kolu namučio Đokovića. Odmah na startu prvog seta napravio je brejk, a zatim bio siguran na svom servisu. Priliku da vrati brejk Novak je imao u šestom gemu. Iskoristio ju je i izjednačio na 3:3. Do samog kraaja seta obojica su sigurno servirali, da bi u 11. gemu branilac titule iskoristio drugu set loptu i ovaj deo meča dobio rezultatom od 7:5.

U drugom setu najbolji teniser sveta se razigrao i imao mnogo lakši posao. Dva puta je sačuvao servis, a zatim napravio dva brejka jedan za drugim. Ispustio je samo jedan gem i sa 6:1 došao do pobede.

Za ulazak u četvrfinale igraće sa boljim iz duela Džona Iznera i Pabla Karenja Buste.

Teme:   Masters, Masters u Sinsinatiju, Novak Djoković, Sem Kveri, Teniseri, Turniri, Vesti