23/04/15 - 17:23h

Simon bolji od Tipsarevića (ATP Bukurešt)

Srpski teniser Jaanko Tipsarević nije uspeo da se plasira u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u Bukureštu! Bolji od našeg tenisera bio je Francuz Žil Simon rezultatom 2:0, po setovima 7:5, 6:4, nakon jednog sata i 58 minuta tenisa. Prvi favorit turnira će se u sledećem kolu sastati sa Danijelom Himeno-Traverom.

J. Tipsarević54
Ž. Simon76
Janko Tipsarevic

Meč je bio izuzetno tvrd i neizvestan, ali je na kraju slavio Francuz, koji je u odličujućim trenucima bio smireniji, a to je možda i razumljivo s obzirom na to koliko dugo Janko nije igrao tenis na vrhunskom nivou.

U prvom setu viđena je prava borba sa osnovne linije, a teniseri su i dobro servirali, tako da je sve ukazivalo na to da će pobednika odlučiti “trinaesti gem”. Međutim, u jedanaestom gemu Žil Simon dolazi do 40:15 pri servisu Janka Tipsarevića i koristi već prvu brejk priliku, za prednost od 6:5. Francuz u sledećem gemu servira bez greške i osvaja set rezultatom 7:5.

U drugom delu bolje startuje Srbin, koristi treću brejk priliku u četvrtom gemu, a potom osvaja još jedan gem za velikih 4:1 na polovini drugog seta. Međutim, malo broj mečeva u nogama i rukama za Janka bio je vidljiv, te je teniser iz Srbije malo popustio u nastavku i dozvolio rivalu da u sedmom gemu napravi ribrejk, a potom mu još jednom oduzme servis za potpuni preokret – 5:4. U desetom gemu Žil Simon nije imao većih problema da završi meč i postavi konačnih 6:4 u drugom periodu.

Prvi favorit turnira će se u sledećem kolu sastati sa Danijelom Himeno-Traverom, koji je danas eliminisao Hrvata Mektića rezultatom 7:5, 6:2.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Bukureštu, Janko Tipsarevic, Teniseri, Turniri, Vesti