Srpski teniser Viktor Troicki zaustavljen je na startu ATP turnira u Sidneju.

V. Troicki475
A. Dolgopolov667

Viktor Troicki

Bolje od njega u prvom kolu takmičenja koje je osvajao 2015. i 2016. godine bio je Ukrajinac Aleksandar Dolgopolov.

Meč je trajao skoro dva i po sata, a teniser iz Ukrajine bio je bolji sa 2:0 u setovima.

Troicki je duel otvorio brejkom, ali je Dolgopolov nekoliko gemova kasnije imao vođstvo od velikih 4:1. Brejk prednosti sačuvao je do kraja ove deonice koju je dobio sa 6:3.

Drugi set igran je skoro sat vremena, a nakon što su obojica po dva puta oduzeli servis protivnika, završen je u taj-brejku. Posle 14 odigranih poena Troicki je slavio sa 8:6 za 1:1 u setovima.

Odlučujući set pripao je Dolgopolovu, ali tek nakon više od 50 minuta borbe. Ukrajinac je u petom gemu napravio brejk za 3:2, ali ga je Troicki odmah vratio i izjednačio rezultat. Međutim, u 12. gemu Dolgopolov dolazi do nove brejk šanse i oduzima servis našeg tenisera za konačnih 7:5 i plasman u drugu rundu.

Troickom je ovo drugi uzastopni turnir gde je poražen u prvom kolu.

Teme:   Aleksandar Dolgopolov, ATP, ATP 250, ATP u Sidneju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki