16/01/16 - 12:10h

Sidnej: Troicki odbranio titulu posle trilera!

Drugu godinu za redom, Viktor Troicki je osvojio ATP 250 turnir u Sidneju. Posle dva sata i 18 minuta sjajnog tenisa i velike drame, srpski teniser je savladao Grigora Dimitrova sa 2:6, 6:1, 7:6 (9:7).

V. Troicki267
G. Dimitrov616

Viktor

Već u prvom gemu Troicki je izgubio servis. Potrudio se da ga odmah vrati, imao inicijativu ali nije uspeo da dođe do brejk lopte. Nije bilo većih uzbuđenja do sedmog gema, kada je Dimitrov duplirao brejk i okončao prvi set u svoju korist rezultatom 6:2.

Potpuno druga slika viđena je u nastavku. Viktor je bio taj koji je uspostavio dominaciju od starta, poveo sa 2:0 uz samo dva izgubljena poena, ali je Bugarin vratio brejk u maratonskom gemu i smanjio na 2:1. To nije pokolebalo Troickog da odmah napravi ribrejk i povede sa 3:1. Do kraja drugog seta, Srbin je izgubio samo dva poena.

Fantastična borba i dobar tenis obeležili su poslednji set turnira. Viktor je uz puno muke sačuvao prva dva servisa, za razliku od rivala koji nije imao problema. Gemovi su postajali sve neizvesniji, ali i pored prilika na obe strane nije bilo brejka sve do devetog gema. Viktor tada uspeva da nadigra Bugarina i dođe u priliku da servira za meč, ali je prelako izgubio svoj servis. Tesna su bila i naredna dva gema, ali su ih serviseri osvojili i odveli set u taj-brejk.

Dva puta je Viktor imao mini brejk prednosti na startu, ali je Dimitrov, koji je imao inicijativu i od koeg su mnogo više zavisili poeni, uspeo oba puta da se vrati a potom i sam napravi prednost od 4:3. Dobro je napao Troicki sledeći servis rivala i izjednačio na 4:4, a potom i poveo sa 6:5, pred dva servisa rivala. Prvu meč loptu je prokockao neiznuđenom greškom. Isto se desilo i u narednom poenu, pa je Dimitrov bio na poen od titule. Usledio je dramatičan poen, u kojem je Troicki sačuvao živce i uspeo da izjednači na 7:7. Jedan lak bekend Dimitrov šalje u mrežu i poklanja Srbinu drugu meč loptu, ovoga puta na njegov servis. Delovalo je tokom poena da će se drama nastaviti, ali je Troicki završio meč spektakularnim pasing šotom iz bekenda.

Teme:   ATP, ATP 250, ATP u Sidneju, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki