01/07/16 - 21:25h

Sestre Vilijams teškom mukom do pobeda

Prva teniserka sveta Serena Vilijams teško je došla do plasmana u treću rundu Vimbldona. Namučila se i njena sestra Venus, ali je na kraju i ona došla do pobede i osmine finala.

Serena Vilijams

Kiša remeti program na Vimbldonu, pa je tako Venus Vilijams jedna od retkih koja je već došla do plasmana u osminu finala.

Protivnica u trećem kolu bila joj je devetnaestogodišnja Darija Kasatkina, trenutno 33. igračica sveta. Devojka koja je u profesionalnom tenisu tek dve godine zadala je muke iskusnoj Amerikanki. A osim mlade Ruskinje, Venus je pravi pakao preživela i zbog kiše.

Meč koji je planiran za jedan sat počeo je 49 minuta kasnije, a već posle 14 minuta prekinut je pri vođstvu Vilijamsove od 3:1. Tridesetak minuta bile su udaljene sa terena, a potom na njemu provele još osam, pre nego što ih je kiša ponovo prekinula. U tom trenutku Venus je vodila sa 5:1 u prvom setu. Posle kraće pauze ponovo su izašle na teren, ali su se ovog puta na njemu zadržale oko dva sata.

Kasatkina je uspela da se vrati u meč, a iako je imala prednost od velikih 5:1, Venus je tek sa 7:5 dobila prvi set. Ruskinja je u drugom delu meča igrala borbeno, pošlo joj je za rukom da oduzme set Vilijamsovoj, a posle velike borbe, pet brejkova i 45 minuta igre slavila je sa 6:4.

I u trećem delu meča viđena je strašna borba. Osma igračica sveta do prve meč lopte došla je pri rezultatu 5:4, a do druge prilike kod 7:6, i baš u tom trenutku kiša je odlučila da prekine meč. Na nešto više od sat vremena napustile su teren, a kada su se vratile Kasatkina je izjednačila na 7:7. Držala se dobro još dva gema, a potom je Venus uspela da napravi razliku od dva i dođe do konačnih 10:8.

Ništa manje muka nije imala ni bolje rangirana sestra Vilijams. Serena je igrala protiv zemljakinje Kristine Mekhejl, koja je prvoj na svetu pružila više nego jak otpor. Meč je trajao sat vremena i 13 minuta, a Mekhejl je prvi deo meča dobila sa 7:6.

Serena je uspela da preokrene rezultat u svoju korist, i sa 6:2, 6:4 dođe do trijumfa i plasmana u treću rundu.