SERBIA OPEN: Karacev izbacio Đokovića

Najbolji svetski teniser neće igrati u finalu turnira u rodnom Beogradu.

N. Đoković564
A. Karacev746

Novaka Đokovića je u polufinalu takmičenja u Beogradu eliminisao Rus Aslan Karacev, koji je treći nosilac na ovom turniru.

Na terenu su proveli tri sata i 25 minuta, a ruski teniser slavio je sa 2:1 u setovima, nakon što je sprečio preokret srpskog igrača – 7:5, 4:6, 6:4.

Dvadesetsedmogodišnji teniser boriće se u Beogradu za svoj drugi ATP trofej u karijeri. Rival će mu biti bolji iz susreta Matea Beretinija i Taroa Danijela.

TOK MEČA:

Novak je furiozno otvorio meč i izgledalo je kao da će ovaj duel za njega biti kao lakši trening. Ekspresno je poveo sa 3:0, ali je već u naredna dva gema Rus vratio brejk, posle čega je i poravnao rezultat. Vodili su veliku borbu u nastavku, viđeno je osam brejk prilika, a do kraja seta srpski teniser izgubio je dva servisa, a napravio još samo jedan brejk, što je dovelo do toga da Karacev potpuno preokrene rezultat i sa 7:5 dobije prvi deo meča.

Podjednako žustra borba viđena je i u nastavku duela. Drugi set takođe je obilovao brejkovima, ali ovog puta je Đoković izašao sa jednim viška – tri puta je oduzeo servis rivala, dok je Karacev iskoristio dve prilike – 6:4.

Nastavili su obojica u istom ritmu i u trećem setu. Igrali su se dugi poeni i teške razmene, a posle 13 propuštenih brejk prilika sa obe strane, do prvog brejka stigao je Rus koji je poveo sa 4:3. Uvećao je prednost na 5:3, a potom na Novakov servis stigao do prve meč lopte. Uspeo je srpski teniser da se suoči sa jednom, ali već u narednom gemu Karacev je došao do nove meč lopte, a potom i do najveće pobede u svojoj karijeri.

Teme:   Aslan Karacev, ATP, ATP 250, ATP u Beogradu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti