ŠANGAJ: Kecmanović zaustavljen u prvoj rundi

M. Kecmanović64
M. Kukuškin76

Source: Adam Pretty/Getty Images

Bolji od Kecmanovića bio je Mikail Kukuškin iz Kazahstana, trenutno 57. na ATP rang listi.

U meču koji je trajao sat vremena i 45 minuta slabije rangirani igrač slavio je sa 7:6(7:4), 6:4.

Više od sat vremena borili su se u prvom setu – Kukuškin je propustio čak sedam brejk šansi, a Kecmanović jedinu koju je imao, pa je set završen u taj-brejku. U trinaestom gemu Kazahstanac je bio ubedljiviji, vodio je i sa 5:1, a slavio sa konačnih 7:4.

Drugi deo susreta Kazahstanac je rešio brejkom već u prvom gemu. Miomir do kraja seta nije imao priliku da vrati servis, pa je Kukuškin do pobede došao sa 6:4.

Njegov naredni rival biće David Gofan ili Rišar Gaske.

Masters u Šangaju igra se za nagradni fond od 8,322,885 dolara. Šampionu će pripasti ček na 1,374,995 i 1000 ATP poena. Prvi nosilac i branilac trofeja je srpski teniser Novak Đoković.

Teme:   Masters, Masters u Šangaju, Miomir Kecmanović, Teniseri, Turniri, Vesti