08/10/19 - 17:48h

ŠANGAJ: Fonjini bolji od Mareja, Medvedev u osmini finala

Italijan Fabio Fonjini i Danil Medvedev iz Rusije plasirali su se u osminu finala Masters turnira u Šangaju.

Fonjini je u drugom kolu takmičenja savladao Britanca Endija Mareja.

U duelu koji je trajao nešto više od tri sata i koji je obeležio sukob dvojice tenisera, Fabio je pobedio sa 2:1 u setovima. U prvom setu su obojica napravili po dva brejka, pa je ovaj deo igre rešen u taj-brejku gde je sa 7:4 bolji bio italijanski teniser. U drugom setu dominantan je bio Marej. U dva navrata je oduzeo servis protivniku i slavio sa ubedljivih 6:2.

U poslednjoj deonici meča Fabio je uspeo da vrati oba brejka koja je Britanac napravio, pa je i treći set završen u produžetku u kome je on iskoristio drugu meč loptu i bio bolji sa 7:2.

Naredni protivnik biće mu pobednik duela između Karena Hačanova i Tejlora Frica.

Danil Medvedev se u osminu finala plasirao pobedom nad Kameronom Norijem.

Rusu je za trijumf bilo potrebno dva seta i samo 55 minuta igre. U prvom setu napravio je jedan brejk, dok je u drugom tri puta oduzeo servis protivniku i meč završio ubedljivim rezultatom od 6:3, 6:1.

Za četvrtfinale boriće se sa Vasekom Pospišilom.

• Medvedev – Nori 2:0

Teme:   Danil Medvedev, Endi Marej, Fabio Fonjini, Masters, Masters u Šangaju, Teniseri, Turniri, Vesti