10/10/13 - 14:41h

Šangaj: Đoković u četvrtfinalu!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Šangaju. On je u trećem kolu sa 2:0 u setovima savladao Italijana Fabija Fonjinija i u borbi za polufinale igraće sa Gaelom Monfisom.

N. Đoković66
F. Fonjini33

Photo by TenisUzivo.com

Sat vremena i 11 minuta trajao je duel između Novaka Đokovića i Fabija Fonjinija, a drugi teniser sveta slavio je sa 6:3, 6:3.

Naš teniser je u prvom setu imao samo jednu brejk šansu koju je i iskoristio. Poveo je sa 3:1, a brejk prednosti sačuvao do kraja ovog dela meča. Posle 28 minuta imao je vođstvo od 1:0 u setovima. Na startu drugog seta Nole propušta jednu šansu da Fonjiniju oduzme servis, ali grešku ispravlja u petom gemu. Dolazi do brejka za vođstvo od 3:2, a onda u devetom gemu koristi još jednu brejk šansu koja je ujedno bila i meč lopta. Dobija i drugi set sa 6:3 i dolazi do plasmana u četvrtfinale.

U borbi za finale sastaće se sa Gaelom Monfisom koji nas je sve iznenadio, a najviše Rodžera Federera koga je u trećem kolu savladao sa 2:1 u setovima.

Teme:   Masters, Masters u Šangaju, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti