13/02/22 - 23:02h

Rud preokretom do titule u Buenos Ajresu, Opelki trofej u Dalasu

Norvežanin Kasper Rud šampion je ATP turnira u Buenos Ajresu, dok je u finalu turnira u Dalasu pobedu odneo Rajli Opelka.

Rud, prvi favorit, u finalu je savladao domaćeg tenisera i branioca titule Dijega Švarcmana nakon preokreta.

U meču koji je trajao dva sata i 37 minuta, Kasper je bio bolji rezultatom 5:7, 6:2, 6:3.

Imao je Novrežanin šansu da dobije prvi set, ali je u 10. gemu propustio brejk/set loptu, da bi u narednom gemu Švarcman došao do brejka kojim je prelomio ovaj deo meča u svoju korist.

Drugi set Kasper je dobio uz dva brejka. U trećem setu takođe je napravio dva brejka, a Argentinac je uspeo da vrati jedan.

Rudu je ovo sedma titula u karijeri, a druga u Buenos Ajresu (prvu je osvojio 2020. godine.)

Opelka je za treći trofej u karijeri savladao sunarodnika Džensona Bruksbija.

Amerikanci su na terenu proveli nešto manje od dva sata, a Rajli je slavio u dva taj-brejka – 7:5, 7:3.

Oba seta prošla su bez brejkova. U prvom produžetku Opelka je realizovao četvrtu set loptu, dok je u drugom taj-brejku prvom meč loptom došao do pobede.

Teme:   ATP u Buenos Airesu, Dijego Švarcman, Kasper Rud, Teniseri, Turniri, Vesti