22/07/22 - 21:16h

GŠTAD: Rud slavio posle dva taj-brejka

Peti teniser sveta Kasper Rud igraće u polufinalu ATP turnira u Gštadu.

Prvi favorit je nakon dva sata i 18 minuta slavio u duelu sa Žaumeom Munarom rezultatom 7:6 (7:3), 7:6 (7:4).

U prvom setu prvi je do brejka došao Kasper u četvrtom gemu, ali je tri gema kasnije Španac uspeo da ribrejkuje. Set je otišao u produžetak u kome je Rud realizovao prvu set loptu.

Slična situacije dogodila se u drugom setu, Rud je iskoristio brejk loptu za vođstvo od 2:1, a Munar je u 10. gemu izjednačio. Dva gema kasnije Žaume je imao dve set lopte, ali ih nije realizovao. I ovaj deo duela rešen je u taj-brejku u kome je Rud drugom meč loptom došao do pobede.

Naredni protivnik biće mu ponovo Španac, Albert Ramos Vinjolas.

40. igrač planete bio je bolji u susretu sa Nikolasom Harijem nakon nešto manje od tri sata igre rezultatom 7:6 (7.4), 4:6, 7.6 (10:8).

Teme:   ATP u Gštadu, Kasper Rud, Teniseri, Turniri, Vesti