14/02/20 - 09:19h

ROTERDAM: Sjajni Krajinović u četvrtfinalu!

Filip Krajinović se posle dramatične završnice plasirao u četvrtfinale ATP turnira u Roterdamu.

F. Krajinović67
V. Pospišil46

Krajinovic

Srpski teniser odigrao je sjajan meč protiv Kanađanina Vaseka Pospišila. Savladao ga je sa 6:4, 7:6 (9:7), nakon nešto manje od dva sata igre.

Priliku u prvom setu Filip je iskoristio u devetom gemu, kada je došao do prvog brejka za prednost od 5:4. Servirao je za set i dobio ga sa rutinskih 6:4.

Odlično je započeo i drugi deo meča, oduzeo je servis rivala već u drugom gemu, a vođstvo je čuvao sve do završnice. Krajinović je vodio sa 5:4 i servirao za trijumf, kada je Pospišil iskoristio svoju desetu brejk šansu na ovom susretu, prethodno spasivši tri meč lopte srpskog tenisera. Poravnao je rezultat na 5:5, a potom se izborio i za taj-brejk. Imao je tri set lopte, ali je sjajni Krajinović ostao hladne glave, uspešno ih neutralizovao, a potom iskoristio četvrtu šansu da meč završi u svoju korist – 9:7.

U nastavku takmičenja Filip će igrati protiv Andreja Rubljova.

ATP turnir u Roterdamu je iz serije 500 i igra se za ukupan nagradni fond od 2,155,295 eura. Šampion će dobiti 406,840 i 500 ATP poena. Za prvog favorita bio je postavljen Danil Medvedev, a drugi nosilac je Stefanos Cicipas.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Roterdamu, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Filip Krajinović, Teniseri, Turniri, Vesti