15/02/18 - 22:52h

Roterdam: Kolšrajber namučio Federera

Švajcarac Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Roterdamu, ali je naišao na snažan otpor nemačkog tenisera Filipa Kolšrajbera.

Rodzer Federer

U meču koji je trajao sat vremena i 44 minuta Federer je slavio sa 2:0 u setovima.

Obojica su sjajno igrali u prvom setu, čuvali su svoje servis gemove, a jedinu priliku za brejk Federer nije iskoristio u 12. gemu. U taj-brejku je odigrano 18 poena, Kolšrajber je propustio dve set lopte, a švajcarski teniser je iskoristio treću za konačnih 10:8.

Velika borba vođena je i u drugom setu. Federer je u 11. gemu oduzeo protivniku servis, poveo sa 6:5, a potom servirao za meč – 7:5.

Švajcarca samo jedan trijumf deli od povratka na prvo mesto na ATP rang listi, a na putu će mu stajati bolji iz duela dva domaća tenisera, Robina Hasea i Talona Grikspora.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP u Roterdamu, Filip Kolšrajber, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti