RODŽERS KUP: Razigrani Grk eliminisao Đokovića

Srpski teniser Novak Đoković poražen je u osmini finala na Mastersu u Torontu.

N. Đoković373
S. Cicipas666

Bolji od njega bio je grčki teniser Stefanos Cicipas.

Devetnaestogodišnji Grk slavio je sa 2:1 u setovima, posle dva sata i 20 minuta igre – 6:3, 6:7, 6:3.

Cicipas igra tenis života, a na ovom turniru već je eliminisao i osmog igrača sveta, Dominika Tima. U borbi za polufinale igraće protiv boljeg iz duela Aleksandra Zvereva i Danila Medvedeva.

Đoković je u Torontu osvojio novih 90 ATP poena, a naredno takmičenje u singlu očekuje ga već od ponedeljka na Mastersu u Sinsinatiju. U Torontu će nešto kasnije večeras odigrati i meč osmine finala dublova.

TOK MEČA:

I SET

Grčki teniser je meč otvorio sigurnim servis gemom, a već u narednom je zahvaljujući Đokovićevim greškama imao priliku da dođe do brejka. Srećom, pod pritiskom je grešio i mladi Grk, pa je Novak uspeo da neutralizuje sve tri šanse za brejk koje je Cicipas imao.

Do nove tri prilike da Đokoviću oduzme servis, 27. igrač sveta stigao je u šestom gemu. Tada je treću šansu realizovao i poveo sa 4:2. Brejk prednosti čuvao je do kraja seta, koji je dobio sa 6:3.

II SET

U drugoj deonici susreta Đoković je vidno podigao nivo igre, ali i dalje to nije bilo ni blizu njegovih mogućnosti. Sa druge strane, motivisani Cicipas je ostao na visokom nivou sa početka meča.

Grk je ponovo prvi došao do šansi za brejk, u devetom gemu drugog seta. Propustio ih je dve, a set je završen u taj-brejku. U trinaestom gemu gledali smo duge razmene, odigrano je 12 poena, a Novak je posle tačno sat vremena igre u ovoj deonici došao do 1:1 – 7:6 (7:5).

III SET

Furiozno je Cicipas ušao u treći set i brzo poveo sa 2:0. U trećem gemu Đoković je izborio prve šanse za brejk u ovom susretu, međutim, nije uspeo da ih iskoristi, a Grk je stigao do prednosti od 3:0.

Do kraja meča Đoković više nije imao prilike da rivalu oduzme servis i vrati brejk, pa je Cicipas ovaj duel završio sa 6:3.

Teme:   Masters, Masters u Torontu, Novak Djoković, Stefanos Cicipas, Teniseri, Turniri, Vesti