08/08/18 - 12:30h

RODŽERS KUP: Dimitrov i Čilić u osmini finala

Bugarski teniser Grigor Dimitrov i Marin Čilić iz Hrvatske plasirali su se u osminu finala Masters turnira u Torontu.

Twitter

Dimitrov, trenutno peti igrač planete, u drugom kolu je trijumfovao nad Špancem Fernandom Verdaskom nakon dva sata i 25 minuta provedenih na terenu.

U prvom setu bolji je bio Verdasko rezultatom od 6:4. U nastavku je Grigor napravio preokret. Drugi set je dobio sa ubedljvih 6;2, da bi poslednju deonicu meče osvojio u taj-brejku sa 7:5.

Njegov naredni protivnik biće bolji iz susreta Frasisa Tijafoa i Miloša Raonića.

Sedmi teniser na ATP listi, Marin Čilić, eliminisao je sunarodnika Bornu Ćorića.

Marin je prvi set meča koji je trajao dva sata uzeo sa 6:3 u gemovima, ali je Borna u narednom, identičnim rezultatom, uspeo da izjednači na 1:1 u setovima. U odlučujućem delu duela Čilić je bio ubedljiv. Ispustio je samo gem i sa 6:1 dobio treći set.

U osmini finala on će igrati sa pobednikom meča između Dijega Švarcmana i Sema Kverija.

• Dimitrov – Verdasko 2:1

Teme:   Grigor Dimitrov, Marin Čilić, Masters, Masters u Torontu, Teniseri, Turniri, Vesti