01/11/15 - 18:19h

Rodžer preko Rafe do sedme titule u Bazelu!

Švajcarski teniser Rodžer Federer po sedmi put u karijeri podigao je pobednički pehar u svom rodnom gradu. Švajcarac je u finalu ATP turnira iz serije 500 u Bazelu savladao svog velikog rivala, Rafaela Nadala iz Španije sa 2:1, po setovima 6:3, 5:7, 6:3 posle dva sata velike borbe.

R. Federer656
R. Nadal373

Roger

Roger

Rodžer je tako prekinuo niz od pet vezanih poraza protiv Nadala, koji sada vodi sa 23:11 u pobedama i ujedno osvojio svoju 88. titulu u karijeri.

Sjajni Švajcarac je ovim trijumfom odbranio titulu od prošle godine, pa sada pored Dubaija, Halea, Vimbldona, Sinsinatija, u svojoj prebogatoj riznici ima i sedam trofeja iz Bazela.

U prvom setu egal je bio do rezultata 2:2, a potom je Federer prvi zadao udarac i brejkom poveo sa 3:2. Prvi nosilac se tu nije zaustavio, pa u devetom gemu još jednom oduzima servis protivniku i stavlja tačku na taj deo igre rezultatom 6:3.

Ključni detalj u drugom delu igre viđen je u 11. gemu. Federer je ušao u pomalo negativan ritam u finišu, javila se nervoza, kao i neiznuđene greške, što je Rafa znao da kazni i stigne do krucijalnog brejka. Španac je u narednom gemu bez većih problema materijalizovao prednost i odveo finale u odlučujući set.

Švajcarski teniser je u trećem periodu vrebao svoju šansu i dočekao ju je u osmom gemu, da bi potom rutinski priveo kraju ovaj uzbudljiv susret.

Teme:   ATP, ATP 500, ATP Rang Lista, ATP u Bazelu, Finale, Rafael Nadal, Rang Lista, Rezultati, Rodžer Federer, Teniseri, Turniri, Vesti