08/05/16 - 18:04h

Rim: Troicki ubedljivo do drugog kola

Srpski teniser Viktor Troicki uspešno je startovao na Masters 1000 turniru u Rimu. On je u prvom kolu ubedljivo savladao ruskog rivala Temuraža Gabašvilija sa 6:4, 6:1, posle jednog sata i osam minuta borbe.

V. Troicki66
T. Gabašvili41

Troicki

Troicki

Troicki je slavio i peti put protiv Gabašvilija – jedini poraz od ovog rivala upisao je prošle godine u Moskvi.

U drugom kolu, srpski teniser će odmeriti snage sa Japancem Nišikorijem, koji je u Madridu zasutavljen u polufinalu od Novaka Đokovića. Nišikori je postavljen za šestom nosioca na turniru u Rimu.

Troicki je otpor Gabašvilija slomio u poslednjem gemu prvog seta. Odigrao je sjajno u trenucima kada je njegov protivnik servirao za ostanak u tom delu igre – stekao je 15:40 i već prvu set loptu pretvorio u vođstvo od 1:0.

To je demoralisalo Gabašvilija, a Viktoru dalo krila da protutnja kroz drugi set. 24. teniser sveta je brzo poveo sa 5:0 uz dva brejka, i time stekao nenadoknadivu prednost.