Španac Rafael Nadal osvojio je trofej na Mastersu u Rimu.

R. Nadal6
46

Source: Getty Images Europe

On je u borbi za trofej savladao Novaka Đokovića, prvog igrača sveta.

Na terenu su proveli dva i po sata, a Španac je slavio sa 2:1 u setovima, 6:0, 4:6, 6:1.

Nadalu je ovo prvi trofej ove godine, a deveta titula na Mastersu u Rimu.

Bio je ovo njihov 54. međusobni meč, a prvi put u istoriji dogodilo se da jedan od njih u tim duelima set izgubi sa nulom.

TOK MEČA:

Đoković je već na startu meča bio vidno umoran, pravio je greške koje je Španac iskusno koristio i bez mnogo problema ostavio je Novaka na nuli u prvom delu susreta. Tri puta mu je oduzeo servis, dok srpskom asu nije dozvolio nijednu šansu za brejk.

Prvi igrač sveta je u drugom setu uspeo da podigne nivo igre i parira Nadalu u velikoj borbi. Sačuvao je servis u svih deset gemova, a u ključnom momentu uspeo je da brejkne rivala. Oduzeo mu je gem za konačnih 6:4 i izjednačenje u setovima.

Da ga je umor stigao bilo je jasno u trećem setu. Uspevao je Đoković da zablista u pojedinim delovima susreta, ali je Španac bio taj koji je tokom čitavog seta vodio igru. Iskoristio je tri od četiri brejk lopte i sa konačnih 6:1 došao do svoje prve titule ove godine.

Teme:   Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti