Rim: Nišikori pao za Novakovo šesto finale ove godine!

• Đoković ga pobeđivao osam puta za redom
  • Nišikori oduzeo Novaku set, prvi put posle godinu dana
  • Novakovo šesto finale ove godine
  • Do sada iz pet finala ima pet trofeja

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Rimu. Đoković je u polufinalu sa 2:1 u setovima, nakon preokreta, savladao Japanca Keija Nišikorija.

N. Đoković267
K. Nišikori646

Iako je Nišikori nešto bolje startovao, Novak je uspeo da osvoji prvi gem. Na poslednjem poenu ovog gema proklizao se, i iako se učinilo da je iskrenuo zglob, medicinski tajm-aut zatražio je zbog puknutog žulja na levoj nozi. Pauza je potrajala oko šest minuta, a po povratku na teren Japanac je igrao odlično. Vezao je tri gema, uključujući i jedan brejk, i poveo sa 3:1. Novak je tada uspeo da prekine njegovu seriju, ali na kratko, jer je posle 3:2 Nišikori osvojio još tri gema u nizu i došao do konačnih 6:2 u ovom delu meča.

Ovo je bio prvi put od prošlogodišnjeg turnira u Rimu da je Japanac uspeo da oduzme Đokoviću set.

Drugi set obeležen je propuštenim brejk prilikama, posebno na strani srpskog tenisera. Novak nije iskoristio čak devet šansi da Nišikoriju oduzme servis, ali mu je deseta donela sreću. U desetom gemu imao je priliku za brejk koja je ujedno bila i set lopta. Iskoristio je i sa 6:4 završio ovaj deo meča.

Osvojenim setom Đoković je dobio ”vetar u leđa”. Osvojio je tri gema za redom, a onda je Nišikori uspeo da prekine seriju i upiše se na semafor u trećem setu – 3:1. Novak je poveo sa 4:1, a u naredna tri gema Japanac je vratio brejk i izjednačio rezultat na 4:4. U desetom gemu srpski teniser je propustio jednu meč loptu, a kako su do kraja obojica osvajali svoje servis gemove, meč je završen u taj-brejku koji je sa Đoković dobio sa 7:5.

U borbi za trofej Novak će igrati protiv Endija Mareja.

Teme:   Kei Nisikori, Masters, Masters u Rimu, Novak Djoković, Teniseri, Turniri, Vesti