16/05/23 - 21:30h

RIM: Medvedev bolji od Zvereva, ispali šesti i osmi na svetu

Rus Danil Medvedev plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Rimu.

On je nakon dva sata igre savldaao Nemca Aleksandra Zvereva rezultatom 6:2, 7:6 (7:3).

Prvi set rešio je u svoju korist uz napravljen jedan brejk.

U drugom setu obojica su iskoristili po jednu brejk priliku. Imao je Saša brejk/set loptu u 10. gemu, ali je nije realizovao, pa je set ušao u produžetak u kome je Danil slavio prvom meč loptom.

Naredni protivnik biće mu Janik Hanfman koji je savladao šestog tenisera sveta Andreja Rubljova sa 7:6 (7:5), 4:6, 6:3, u susretu koji je trajao dva sata i 35 minuta.

Sa turnira je ispao još jedan favorit – Janik Siner, osmi na ATP listi, poražen je od Fransiska Serundole takođe u tri seta – 7:6 (7:3), 6:2, 6:2 za Argentinca.

Serundolo će se u četvrtfinalu sastati sa Kasperom Rudom koji je eliminisao Lasla Đerea.

Teme:   Aleksandar Zverev, Andrej Rubljev, Danil Medvedev, Janik Siner, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti