16/05/12 - 20:12h

Rim: Kraj za Janka u drugom kolu!

Srpski teniser Janko Tipsarević poražen je u drugom kolu Masters turnira u Rimu. Sa 2:0 ga je porazio Švajcarac Stanislas Vavrinka, 20. teniser sveta.

J. Tipsarević31
S. Vavrinka66
Janko Tipsarevic, Getty Images

Janko Tipsarević

Iako je dva puta uspeo da napravi brejk, Tipsarević je izgubio prvi set posle 40 minuta igre. Vavrinka je osvojio tri gema na servis protivnika, i još tri na svoj, dok je sa druge strane Janko uspeo da osvoji samo jedan gem u kom je servirao. Švajcarac je ovaj set dobio rezultatom 6:3.

Ni u drugom setu nije krenulo bolje našem teniseru. Trajao je 33 minuta, a Vavrinka je napravio tri brejka i dobio ga rezultatom 6:1, što ga je dovelo do pobede nad osmim teniserom sveta.

Stanislas Vavrinka će u trećem kolu igrati protiv Andreasa Sepija.

Teme:   ATP, Janko Tipsarevic, Masters, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri