12/05/16 - 16:32h

Rim: Gaske lak plen za Nišikorija

Kei Nišikori je lako savladao Rišara Gaskea 6:1, 6:4, zahvaljujući čemu se plasirao u četvrtfinale Mastersa u Rimu.

Kei Nisikori

Nišikori je postao drugi četvrtfinalista, nakon što je Dominik Tim savladao rovitog Federera.

Nakon teže izvojevane pobede protiv Troickog, najbolji japanski teniser nije imao problema sa Rišarom Gaskeom, koji je lako kapitulirao nakon 90 minuta borbe.

Šesti nosilac je furiozno startovao, poveo sa 3:0 uz dva brejka, osvojivši prvih isam poena, i prepustivši rivalu samo dva u prva tri gema.

Gaske je potom propustio dve brejk prilike, a kazna je sledila u sedmom gemu, kada mu je Nišikori i treći put oduzeo servis za ubedljivih 6:1.

Delovalo je da će scenario ponoviti u drugom setu – Japanac je ponovo stekao brejk prednosti i poveo sa 3:0, ali se Gaske nije predao. Ispustio je priliku da u maratonskom gemu smanji na 3:2, da bi nešto kasnije prvi, ispostaviće se i jedini put na meču odezeo servis protivniku i izjednačio na 4:4.

Međutim, taj njegov napor je pao u vodu nakon što je Nišikori zadao finalni udarac u 10. gemu drugog seta. Iskoristio je drugu set loptu i obezbedio četvrtfinalni meč sa Dominikom Timom.