13/05/19 - 18:24h

RIM: Čekinato uspešan za startu, Monfis završio takmičenje

Na Masters turniru u Rimu domaći teniser Marko Čekinato plasirao se u drugo kolo takmičenja.

Source: Robert Prezioso/Getty Images

19. igrač planete je na startu savladao Australijanca Aleksa De Minora.

U meču koji je trajao dva sata i 12 minuta, Čekinato je slavio u tri seta nakon preokreta, rezultatom od 4:6, 6:3, 6:1. Njegov naredni protivnik je Filip Kolšrajber koji je bio bolji od Žila Simona.

Francuz Gael Monfis nije uspeo da se plasira u naredno kolo.

16. teniser ATP liste poražen je od Alberta Ramosa Vinjolasa. Njih dvojica su na terenu proveli sat vremena, a Vinjolas je duel dobio sa rutinskih 6:3, 6:1. Za osminu finala igraće ili sa Dijegom Švarcmanom ili sa Jošihitom Nišiokom.

Na startu Rima uspešan je bio Kasper Rud iz Horveške.

On je u tri seta nadigrao Danijela Evansa iz Velike Britanije sa 7:5, 0;6, 6:3 i u narednom kolu čeka boljeg iz duela Danila Medvedeva i Nika Kirjosa.

Zanimljivo je to što su i Rud i Evans do glavnog žreba došli nakon što su u finalu kvalifikacija savladali srpske tenisere Miomira Kecmanovića i Dušana Lajovića.

• Conga – Fonjini

Teme:   Gael Monfis, Marko Čekinato, Masters, Masters u Rimu, Teniseri, Turniri, Vesti