14/05/13 - 16:49h

Rim: Ana stala u prvom kolu

Najbolje rangirana srpska teniserka Ana Ivanović poražena je već u prvom kolu Mastersa u Rimu. Od nje je sa 2:1 u setovima bolja bila Poljakinja Ursula Radvanska.

A. Ivanović362
U. Radvanska626
Ana Ivanovic

U meču koji je trajao skoro dva sata, Ursula Radvanska je savladala Anu Ivanović. Naša teniserka uspela je da osvoji jedan set, ali njen pokušaj da dođe do preokreta bio je bez uspeha.

Radvanska je ubedljivo započela meč, i od prvih pet gemova uspela je da osvoji četiri. Ana je uspela da joj se malo približi, ali ne i da se izbori za set. Ovaj deo meča Poljakinja je dobila sa 6:3.

U drugom setu Ana je bila ta koja je vodila igru. Napravila je tri brejka, a protivnici prepustila samo dva gema. Posle 34 minuta igre u ovom setu uspela je da izjednači rezultat na 1:1.

Treći set doneo je ponovnu zamenu uloga, pa je i u ovom delu meča Poljakinja bila bolja. Dva puta je Ivanovićevoj oduzela servis i dobila ovaj deo meča sa 6:2.

Ursula Radvanska će u narednoj rundi igrati protiv Ajumi Morite iz Japana.

Teme:   Ana Ivanović, Masters, Masters u Rimu, Teniserke, Turniri, Vesti