01/06/19 - 15:11h

RG: Vavrinka posle tri taj-brejka izbacio Dimitrova, prošao i Fonjini

Švajcarac Stan Vavrinka i Fabio Fonjini iz Italije plasirali su se u osminu finala na Rolan Garosu.

Twitter

Teniser iz Švajcarske je u “derbiju” trećeg kola nadigrao Bugarina Grigora Dimitrova. Njihov duel koji je u petak prekinut zbog mraka završen je nakon tri odigrana seta, a sva tri završena su u taj-brejku.

Tri sata i 20 minuta proveli su na terenu, a Vavrinka je slavio nakon što je u trećem setu Dimitrov propustio čak pet set lopti – 7:6 (7:5), 7:6 (7:4), 7:6 (10:8). Sledeći protivnik igrača iz Švajcarske biće šesti na svetu, Stefanos Cicipas.

Plasman u osminu finala obezbedio je i Italijan Fabio Fonjini. Šampion Mastersa u Monte Karlu je eliminisao Roberta Bautistu Aguta, nakon četiri odigrana seta i nešto više od tri sata na terenu – 7:6 (7:5), 6:4, 4:6, 6:1. U narednoj rundi igraće protiv petog na ATP rang listi, Nemca Aleksandra Zvereva.