31/05/13 - 17:24h

RG: Troicki preko Čilića do osmine finala!

Srpski teniser Viktor Troicki postao je prvi predstavnik naše zemlje koji se plasirao u osminu finala na ovogodišnjem Rolan Garosu. On je u trećem kolu sa 3:0 u setovima savladao Hrvata Marina Čilića.

V. Troicki767
M. Čilić645
Viktor Troicki

Meč između Viktora Troickog i Marina Čilića trajao je dva sata i 46 minuta, a naš teniser je slavio sa 3:0 u setovima.

Nakon što su obojica osvojili po jedan servis gem protivnika, prvi set završen je u taj brejku. Taj deo meča pripao je Viktoru, koji je spasio tri set lopte i iskoristio šestu za 14:12 i vođstvo od 1:0 u setovima.

I u drugom setu je Viktor uspešno spašavao sve šanse koje je Čilić imao, ali i koristio svoje. U ovom delu meča Troicki je spasio dve brejk lopte, a iskoristo jednu što je bilo dovoljno da ovaj set dobije sa 6:4 i povede sa 2:0 u setovima.

U trećem gemu trećeg seta Viktor je oduzeo Čiliću servis i poveo sa 2:1, ali je do šestog gema Hrvat vratio brejk i izjednačio na 3:3. Osvajaju po dva svoja servis gema, a onda naš teniser ponovo pravi brejk i servira za pobedu u ovom meču. Koristi drugu meč loptu i dolazi do osmine finala gde ga očekuje meč sa boljim iz duela Žo-Vilfreda Conge i Žeremija Šardija.

Teme:   Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti, Viktor Troicki