28/05/12 - 18:11h

RG: Troicki posle maratona u drugom kolu!

Posle niza loših rezultata i prošlonedeljnog osvajanja Svetskog kupa, Viktor Troicki je izgleda uspeo da se vrati u staru formu. On je posle tri sata i 52 minuta igre savladao Brazilca Tomaza Belučija sa 3:2 i plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa.

V. Troicki46566
T. Beluči63732

Prvi set je trajao 45 minuta. Sve do devetog gema nismo videli brejk, kada ga je napravio Brazilac i tako došao do vođstva od 1:0.
Drugi set je počeo dobro za našeg tenisera. Napravio je brejk u drugom gemu i poveo sa 3:0, što ga je lako dovelo i do konačnog rezultata 6:3, i izjednačenja od 1:1 u setovima.
U trećem setu koji je trajao 53 minuta videli smo čak pet brejkova. Jedan više je napravio Brazilac, dobio ovaj set i ponovo prešao u vođstvo – 2:1.

Viktor Troicki, Rolan Garos

Viktor Troicki, Reuters

Četvrti set je posle 52 minuta igre dobio Troicki. Oduzeo je protivniku servis čak četiri puta, a Brazilac je uspeo da uzvrati sa dva ribrejka, pa ga je naš teniser dobio rezultatom 6:3.

Peti, odlučujući set Viktor je dobio najlakše. Brzo je poveo sa 5:1, a onda dozvolio protivniku da uzme još jedan gem, pa napravio brejk za kraj – 6:2.

Naredni protivnik Troickog biće Italijan Fabio Fonjini. Ovo će biti njihov četvrti duel, a Viktor je do sada dva puta savladao 45. tenisera sveta – 2009. u Pekingu i 2011. u Monte Karlu, dok je Italijan dobio njihov poslednji duel, odigran prošle godine u Sinsinatiju.

Teme:   Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Viktor Troicki