29/05/12 - 12:55h

RG: Tipsarević u drugom kolu!

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa. On je na startu turnira savladao Amerikanca Sema Kverija.

J. Tipsarevic2676
S. Kveri6463

Pri brejk smo videli u šestom gemu, a do njega je došao Amerikanac. Poveo je sa 4:2, a onda i u poslednjem gemu ponovo oduzeo servis Tipsareviću. Posle 29 minuta dobio je set rezultatom 6:2.
Janko je u drugom setu pokazao malo bolju igru. U petom gemu je napravio brejk i poveo sa 3:2. Uspeo je da sačuva brejk prednosti što ga je dovelo do izjednačenja – 1:1.

Janko Tipsarevic, AP

Janko Tipsarević

U trećem setu smo videli po jedan brejk sa obe strane. Tipsarević ga je napravio u prvom gemu, a Kveri je uzvratio tek u desetom. Došli smo do taj brejka, koji je ubedljivim rezultatom 7:3 dobio naš teniser, i tako prešao u vođstvo od 2:1.
Sve do osmog gema u četvrtom setu oba tenisera su čuvala svoj servis. Janko je tada napravio prvi brejk i poveo sa 5:3, a onda servirao za pobedu. Iskoristio je prvu meč loptu i plasirao u se drugo kolo Rolan Garosa posle dva sata i 40 minuta igre.

Tipsarević će u drugom kolu igrati sa pobednikom meča koji igraju Džeremi Čardi i Jen-Hsun Lu.

Teme:   Grend Slem, Janko Tipsarevic, Rolan Garos, Teniseri, Turniri