N. Đoković7
66
A. Zverev522

Source: Clive Brunskill/Getty Images Europe

On je u četvrtfinalu eliminisao petog igrača sveta, Nemca Aleksandra Zvereva. Na terenu su proveli nešto više od dva sata, a srpski as slavio je sa 7:5, 6:2, 6:2.

Đoković se na taj način plasirao u svoje deveto polufinale Rolan Garosa, a rival za prolazak u finale biće mu Dominik Tim iz Austrije, trenutno četvrti na svetu.

Novaku je ovo bila 26. grend slem pobeda u nizu, pošto nije poražen od Vimbldona 2018. godine. Dve pobede dele ga od toga da postane aktuelni šampion sva četiri grend slem, drugi put u karijeri.

TOK MEČA:

Nemac je nešto bolje započeo ovaj susret. Bio je siguran na svoje servise, a već u trećem gemu došao je do prvih brejk šansi. Prve tri nije iskoristio, ali je u devetom gemu realizovao četvrtu i poveo sa 5:4. Servirao je Zverev za set, a Đoković je baš tada iskoristio prvu brejk loptu na meču i poravnao rezultat na 5:5.

Nakon toga, Novak je “pojačao tempo”, vezao je pet dobijenih gemova, uključujući dva na servis nemačkog tenisera, slavio u prvom setu sa 7:5 i sa velikih 3:0 poveo u drugom delu susreta. Nije Zverev imao čak ni priliku da vrati brejk u nastavku seta, a u osmom gemu Đoković mu je još jednom oduzeo servis i završio ovu deonicu meča sa ubedljivih 6:2.

Na startu trećeg seta Nemac je imao nove šanse da srpskom igraču oduzme servis, ali ih nije realizovao. Igrali su izjednačeno, sve do šestog gema, kada je Novak ušao u još jednu seriju, napravio dva brejka i vezao tri dobijena gema – 6:2.

Teme:   Aleksandar Zverev, Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti