01/06/19 - 14:22h

RG: Sjajni Lajović bez preokreta protiv Zvereva

Dušan Lajović nije uspeo da dođe do plasmana u osminu finala na Rolan Garosu, uprkos velikoj prilici.

D. Lajović42662
A. Zverev6
6416

Dusan Lajovic

Bolji od srpskog tenisera u meču treće runde bio je peti igrač sveta, Aleksandar Zverev.

Nemac je, kao i prošle godine u Parizu, Lajovića porazio posle pet odigranih setova – 6:4, 6:2, 4:6, 1:6, 6:2.

Lajović je meč otvorio brejkom a u nastavku seta još jednom je imao brejk prednosti. U oba navrata Zverev je uspevao da uzvrati, a potom i da oduzme Dušanu servis za konačnih 6:4. Iako rezultatski ne izgleda tako, borio se srpski teniser i u drugom delu meča, a Nemac je uspeo da realizuje tek petu set loptu za prednost od 2:0.

Dušan je igrao sjajno i u nastavku duela, nije propuštao mnogo prilika i bez velikih problema stigao je do izjednačenja od 2:2 u setovima. Međutim, u odlučujućem delu susreta, Zverev je bio hladnije glave, rano je napravio brejk i poveo sa 2:0. Srpski teniser uspeo je da se vrati u meč i poravna rezultat na 2:2 u ovom setu, ali je Nemac nakon toga uz dva brejka vezao četiri dobijena gema i priveo susret kraju.

Sledeći protivnik nemačkog tenisera biće Italijan Fabio Fonjini.

Teme:   Dušan Lajović, Dušan Lajović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti