RG: Novak u drugom kolu!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Italijana Potita Staraćea, 97. tenisera sveta, u prvom kolu drugog gren slema sezone, Rolan Garosa.

N. Đoković766
P. Staraće631

S obzirom na plasman na ATP listi ova dva tenisera, i činjenicu da je Novak za 96 pozicija bolje rangiran, prvi set je trajao iznenađujuće dugo. Tek nakon sat vremena igre, i taj brejka naš teniser je poveo sa 1:0. Već u drugom setu situacija je bila drugačija. Đokoviću kao da je trebalo vremena da pronađe svoju igru. Napravio je dva brejka i lako došao do vođstva od 2:0.

Novak Djokovic. Getty.

Novak Đoković

Kako je vreme odmicalo, naš teniser je igrao sve bolje. U trećem setu, koji je trajao 29 minuta, prepustio je protivniku samo jedan gem. Napravio je dva brejka i poveo sa 5:2, a onda iskoristio prvu meč loptu koju je imao i tako stigao do drugog kola ovog gren slema.

Đoković će u drugom kolu igrati sa Slovencem Blažom Kavčićem, koji trenutno zauzima 99. poziciju na ATP listi. Njih dvojica su se do sada sastajali jednom, prošle godine u četvrtfinalu Serbia Opena, kada je naš teniser slavio u dva seta, 6:3, 6:2.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri