05/06/12 - 19:13h

RG: Novak posle drame sa Congom u polufinalu protiv Federera!

Najbolji teniser sveta plasirao se u polufinale Rolan Garosa nakon odigranih pet setova protiv domaćeg tenisera Žoa-Vilfreda Conge. U ovom meču smo videli i Novaka iz 2011. godine, ali i njegovu mnogo lošiju verziju. Ipak, naš teniser je posle četiri sata i 13 minuta igre uspeo da se domogne još jednog polufinala na ovom gren slemu, gde ga očekuje duel sa Švajcarcem Rodžerom Federerom.

N. Đoković65576
Ž.V. Conga17761

Oba tenisera su dobro startovala. Novak je dobio dva gema bez izgubljenog poena, a Conga je na svoj servis dozvolio našem teniseru da uzme samo jedan poen. U četvrtom gemu je Đoković brzo došao do 40:0 i iskoristio prvu brejk loptu u meču što ga je dovelo do vođstva od 3:1, a osvojivši još jedan gem na svoj servis imao je već tri gema prednosti u odnosu na Francuza. U šetom gemu videli smo još jedan brejk Đokovića. Došao je do 40:0, a onda je Conga dobrim forhendom uspeo da osvoji jedan poen, da bi već u narednom poslao lopticu u aut i omogućio Novaku vođstvo od 5:1. 21 minut je trebao našem teniseru da osvoji ovaj set. 6:1, vođstvo od 1:0.

Novak Djokovic, Rolan Garos, Grend Slem, 2012

Novak Đoković

I u nastavku meča Nole je igrao kao mašina. Tačnije, kao u 2011. godini. Napravio je brejk na startu i poveo sa 2:0, a onda je Conga osvojio prvi gem u ovom setu. Fantastičnim vinerom Novak je došao do 3:1, a onda je i Francuz dobio gem na svoj servis. Naredna dva gema osvajaju svaki na svoj servis, a onda Conga pravi brejk i dolazi do izjednačenja od 4:4. Lako osvaja Francuz još jedan gem, i prvi put u setu prelazi u vođstvo. Novak bez izgubljenog poena dolazi do izjednačenja, a onda ne koristi šansu za brejk i Conga ponovo vodi, 6:5. U dvanaestom gemu Francuz dolazi do vođstva od 40:15, ali ne uspeva da iskoristi nijednu od dve set lopte. Kasnije dobija još jednu priliku, ali je ovog puta koristi i dobija drugi set rezultatom 7:5.

Treći set počinje dobijenim gemom Francuza. U narednom gemu je imao šansi za brejk, ali srećom po Novaka nije uspeo da ih iskoristi, i dolaze do izjednačenja, 1:1. U trećem gemu je naš teniser bio taj koji je imao tri brejk šanse. Iskoristio je drugu i poveo sa 2:1. Conga odmah ‘uzvraća udarac’ i izjednačuje na 2:2. Sledi lako dobijen servis gem i Francuz ponovo vodi. Igrao je sve bolje, a publika je bila sve glasnija, te je Đokoviću bilo sve teže da zadrži igru iz prvog seta. Osvajali su svaki gem na svoje servise, dok nisu stigli do dvanaestog, kada je Conga napravio brejk i dobio i ovaj set istim rezultatom kao i prethodni.

Veći deo četvrtog seta obojica su dobijali svoje servis gemove. U desetom gemu, pri rezultatu 5:4 za Congu, Francuz je imao šanse za brejk i dve meč lopte, ali je Novak uspeo da se izvuče iz ove neprijatne situacije uz pomoć četiri vezana poena. Pošlo je za rukom našem teniseru da spase još jednu meč loptu u dvanaestom gemu i izbori se za taj brejk koji je dobio rezultatom 8:6 i tako došao do izjednačenja od 2:2 u setovima.

Peti set je krenuo dobro za Đokovića. Napravio je brejk već u drugom gemu i brzo poveo sa 3:0. Conga dobija gem na svoj servis, a zatim Novak osvaja još jedan za vođstvo od 4:1. Nole se ponovo pretvorio u mašinu koja je bio na početku ovog meča, i bez muke napravio još jedan brejk, 5:1. Nekoliko minuta kasnije naš teniser koristi prvu meč loptu. Gem, set, meč – Đoković.

Novak će u polufinalu igrati protiv Rodžera Federera, koji je u, takođe dramatičnom meču, i posle pet odigranih setova pobediio Huana Martina del Potra.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri