26/05/14 - 17:45h

RG: Novak lako do drugog kola!

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa. Đoković je na startu turnira u Parizu sa 3:0 u setovima eliminisao Žoaoa Sousu iz Portugala i u narednoj rundi igraće sa Žeremijem Šardijem.

N. Đoković666
Ž. Sousa124
Novak Djokovic slavi

Photo by TenisUzivo.com

Meč između Đokovića i Souse trajao je sat vremena i 52 minuta, a u prvom setu prekinut je zbog kiše koja je program u Parizu odložila za dva sata.

Naš teniser je odlično ušao u meč i uz dva brejka prednosti poveo sa 4:0. Pre nego što je duel Srbina i Portugalca prekinut zbog kiše, Sousa je uspeo da vrati jedan brejk i smanji vođstvo Đokovića na 4:1. Posle pauze Novak je nastavio sa ubedljivom igrom, još jednom oduzeo protivniku servis, a zatim servirao za set. Spasio je tri brejk šanse Portugalca, pa iskoristio prvu set loptu i poveo sa 1:0.

U drugom setu Sousa je imao još manje šansi sa Novakom. Đoković je, kako je meč tekao, igrao sve bolje i imao potpunu kontrolu nad igrom. Dva puta je oduzeo serivs Portugalcu i došao do 5:2. U gemu u kom je servirao za 2:0 u setovima suočio se sa dve nove brejk lopte Souse, ali i njih je uspeo da spasi. Posle dve set lopte došao je na korak do pobede.

Do prednosti od 4:1 na startu trećeg seta Đoković je lako došao. Sousa mu je oduzeo servis za 4:2, a usledila je razmena brejkova nakon koje je rezultat bio 5:3 za našeg tenisera. Iako se Noletu žurilo da završi meč, Portugalac se ‘probudio’ i bez izgubljenog poena osvojio naredni gem. Smanjio je vođstvo Đokovića na 5:4, ali nije uspeo da napravi brejk i izjednači rezultat. Novak je servirao za pobedu i posle druge meč lopte došao do pobede u ovom duelu.

U narednoj rundi igraće protiv domaćeg tenisera Žeremija Šardija, koji je na startu turnira bio bolji od Daniela Himeno-Travera.

Teme:   Grend Slem, Novak Djoković, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti