07/10/20 - 07:49h

RG: Nadal bez izgubljenog seta do polufinala

Branilac trofeja na Rolan Garosu Rafael Nadal plasirao se u polufinale ovog turnira.

Rafael Nadal

Drugi nosilac je u tri seta savladao Janika Sinera iz Italije.

Namučio je mladi Italijan Nadala. U prvom setu prvi je došao do brejka, a Rafa ga je odmah vratio, pa je ovaj ode meča završen u produžetku u kome je Španac iskoristio drugu set loptu i sa 7:4 završio meč.

I u drugom setu Siner je prvi napravio brejk, da bi da Nadal ponovo vratio. Pred kraj seta Španac je još jednom napravio brejk, a zatim i, iskoristivši drugu loptu, sa 6:4 dobio set.

Dosta lakši posao čekao ga je u trećoj deonici duela. Tri puta iskoristio je šanse za brejk i bio siguran za svojim servisima za rezultat od 6:1.

Protivnik u polufinalu biće mu Argetinac Dijego Švarcman koji je eliminisao trećeg favorita Dominika Tima.

Teme:   Janik Siner, Rafael Nadal, Rafael Nadal, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti