23/05/16 - 15:24h

RG: Lajović u drugom kolu!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, nakon što je sa 3:0 u setovima eliminisao Amerikanca Denisa Kudlu.

D. Lajović666
D. Kudla433
Dusan Lajovic

Meč je trajao sat vremena i 43 minuta, a naš teniser slavio je sa 6:4, 6:3, 6:3.

Lajović i Kudla krenuli su u istom ritmu, pa je prvi set bio neizvestan sve do samog kraja. Amerikanac je imao čak četiri brejk lopte koje je propustio, a Dušan je iskoristio jednu priliku koju je dobio da protivniku oduzme servis – u desetom gemu za konačnih 6:4.

Uz brejk prednosti Dušan je poveo sa 3:0 na startu drugog seta, pre nego što je Kudla uspeo da se upiše na semafor (3:1). U šestom gemu naš teniser je propustio četiri prilike da poveća vođstvo, pa je uz jedan brejk prednosti završio ovaj deo meča – 6:3.

Amerikanac je na startu trećeg seta poveo sa 3:0, ali je sprski teniser uspeo da se vrati u set, izjednači rezultat i na kraju slavi sa 6:3.