27/05/15 - 13:50h

RG: Lajović mučio Vavrinku, ali ipak izgubio

Srpski teniser Dušan Lajović nije uspeo da se plasira u treće kolo Roland Garosa! Bolji od našeg igrača bio je Švajcarac, Sten Vavrinka, rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 6:4, 5:7, 6:3, nakon dva sata i 37 minuta igre. U narednom kolu će se teniser iz Švajcarske sastati sa pobednikom meča Stahovski – Džonson, dok Lajoviću ostaje takmičenje u dubl konkurenciji.

D. Lajović3473
S. Vavrinka6656
Dusan Lajovic

Dušan Lajović je tokom čitavog meča bio konkurentan u odnosu na Vavrinku, ali je iskustvo Švajcarca prevagnulo, te je mirnijom igrom u odlučujućim momentima on osvajao setove. Srbin svakako gubi određeni broj poena, jer je prošle godine u Parizu eliminisan u četvrtom kolu od Rafaela Nadala, ali zbog ovog poraza ne treba da žali, bio je ravnopravan sa igračem iz Top 10, tako da će mu to samo pomoći u nastavku sezone.

Meč je počeo sigurnim servisima sa obe strane, a naš teniser je za nijansu teže od Vavrinke osvajao poene pri svom servisu. Odlučujući trenutak u prvom setu bio je osmi gem kada je Švajcarac oduzeo servis našem igraču, a u sledećem gemu samo potvrdio stečeno za konačnih 6:3 i 1:0 u setovima.

Dobru igru iz završnice prvog dela meča Sten Vavrinka preneo je i na početak drugog seta. Teniser iz Švajcarske je u prvih šest gemova dva puta oduzeo servis Dušanu, dozvolio mu je da osvoji samo jedan gem, te je tada na semaforu pisalo 5:1 za Švajcarca. U nastavku je Lajović uspeo da veže nekoliko gemova, da vrati jedan brejk, ali je to bilo sve od njega, te je Sten i drugi set rešio u svoju korist, rezultatom 6:4.

Treći period mnogo bolje počinje za tenisera iz Srbije. Sten je bio nervozan, dozvolio je Dušanu četiri brejk prilike u prva dva gema pri svom servisu, a Lajović je iskoristio drugu u četvrtom gemu i došao do prednosti od 3:1. Vavrinka je već u narednom gemu napravio ribrejk, ali je Srbin zadržao smirenost, te je novim oduzetim servisom došao do 4:2. Međutim, Dušan je i to izgubio u već sledećem gemu, te dozvolio Švajcaracu da izjednači rezultat na 4:4. Kada su svi razrešenje očekivali u taj-brejku, Dušan Lajović dolazi do set lopte u dvanaestom gemu, uspeva da je iskorstio i na taj način osvoji treći set rezultatom 7:5.

Loše raspoloženje Vavrinke iz trećeg seta umireno je već nakon prvog gema četvrtog dela, jer je Sten odmah narpavio brejk, zatim ga je potvrdio, a onda novim, iz petog gema, došao do velikih i ispostaviće se nedostižnih 4:1. Nastavak seta doneo je bolju igru našeg tenisera, uspeo je Lajović da, pri servisu rivala za meč, spasi tri meč lopte, uzvrati jedan brejk, ali je potom odmah dozvolio Švajcarcu da mu uzvrati istom merom i postavi konačnih 6:3.

U narednom kolu će se Sten Vavrinka sastati sa pobednikom meča Stahovski – Džonson, dok Dušanu Lajoviću ostaje takmičenje u dubl konkurenciji gde je juče sa Kolumbijcem, Santijagom Hiraldom, prošao prvo kolo.

Teme:   Dušan Lajović, Grend Slem, Rolan Garos, Teniseri, Turniri, Vesti