07/06/14 - 14:05h

RG (juniorke): Ivana Jorović poražena u finalu Pariza!

Srpska teniserka Ivana Jorović nije uspela da stigne do titule na Rolan Garosu u konkurenciji juniorki, pošto je u finalu bolja od nje bila Ruskinja Darja Kasatkina sa 2:1 po setovima 7:6(5), 2:6, 3:6.

I. Jorović723
D. Kasatkina666

Ivana-Jorovic-e1358671821127

Talentovana srpska juniorka Ivana Jorović ipak je poklekla na poslednjem stepeniku i nije uspela da osvoji pariski grend slem u konkurenciji juniorki. Uprkos porazu u finalu od sjajne Ruskinje Darje Kasatkine, mlada Čačanka je bez sumnje napravila veliki uspeh, pokazala da je ogroman potencijal i da ljubitelji tenisa u Srbiji, a i šire, ne treba da brinu za budućnost srpskog tenisa.

U prvom setu videli smo veliku borbu, Ivana je dobro otvorila susret, vodila sa 4:1, ali je Ruskinja uspela da vrati rezultatsku ravnotežu. Ivana je imala i tri set lopte pri rezultatu 5:4, ali nije uspela da ih iskoristi. Na kraju, set je rešen u taj-brejku, u kome se nešto bolje snašla srpska teniserka i u tesnoj završnici uspela da uzme prvi set rezultatom 7:5.

Gubitak prvog seta nikako nije demoralisao Ruskinju koja je odlično odigrala drugi deo igre i vrlo brzo uz dva brejka stigla do visokog vođstva od 5:1, da bi na kraju sa 6:2, stigla do izjednačenja.

Dobru igru iz drugog seta prenela je Ruskinja i u odlučujući set i ekspresno stigla do 4:0. Ivana je uspela do kraja meča da uzvrati sa jednim brejkom, ali to je bilo sve. Kasatkina je sigurnim servisom rešila u svoju korist i treći set sa 6:3 i tako postala šampionka Rolan Garosa.

Teme:   Finale, Ivana Jorović, Rolan Garos, Srpske teniske nade, Srpski teniski talenti, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista