25/05/14 - 13:44h

RG: Jovana Jakšić bez iskustva i plasmana u drugo kolo

Srpska teniserka Jovana Jakšić nije uspela da se plasira u drugo kolo Roland Garosa. Srpkinja je u svom prvom meču u Parizu počela sjajno, osvojila prvi set protiv Danijele Hantuhove, ali je na kraju ipak poražena rezultatom 2:1, rezultat po setovima bio je 2:6, 6:2, 6:4 za Slovakinju. Jovana je jedini naš predstavnik u prvom danu.

J. Jakšić624
D. Hantuhova266
Jovana Jaksic

Meč je počeo sjajno za Srpkinju. Posle uvodnih gemova Jovana Jakšić je napravila brejk u trećem za 2:1, a potom i još jedan u petom, za ogromnih 4:1. U nastavku seta brejkova nije bilo, a Srpkinja je prvi set rešila u svoju korist rezultatom 6:2.

Drugi set tekao je slično kao prvi, ali u drugom pravcu. Slovakinja je oduzela servis Jovani u četvrtom gemu za 3:1, a potom je Danijela Hantuhova isto učinila i u osmom, nakon što je iskoristila šestu set loptu i osvojila drugi set rezultatom 6:2.

Treći set počeo je sigurnim servisima sa obe strane, a onda je u sedmom gemu Srpkinja sjajno odugrala, napravila brejk i servirala za velikih 5:3. Međutim, Danijela Hantuhova je uzvratila istom merom već u osmom gemu i tako stigla do izjednačenja – 4:4, a potom i lako osvojila gem na svoj servis za 5:4. U desetom gemu Srpkinja je servirala za ostanak u meču, ali je izgleda pritisak bio jači i razmišljenje o propuštenoj šansi, te je Slovakinja novim brejkom stigla do konačnih 6:4 u trećem delu igre.

Slovakinja će u drugom kolu igrati sa boljom iz susreta Kler Fojerštajn iz Francuske i Beloruskinje Olge Govorcove.

Teme:   Grend Slem, Jovana Jakšić, Prvo kolo, Rolan Garos, Teniserke, Turniri, Vesti