28/05/12 - 12:32h

RG: Jelena preokretom do drugog kola!

Nakon što je na poslednja četiri turnira ispala u prvom kolu, Jelena Janković uspela je da prekine niz neuspeha i domogne se drugog kola na Rolan Garosu. Preokretom je došla do pobede nad Austrijankom Patrisijom Majr-Ahlajtner, 85. teniserkom sveta.

J. Janković167
P. Majr-Ahlajtner615

Prvi set je trajao 37 minuta, a naša teniserka je uspela da napravi jedan brejk, koji je ujedno bio i jedini gem koji je osvojila u ovom setu. Majr-Ahlajtner je Jeleni tri puta oduzela servis i povela sa 1:0. Potpuno ista situacija bila je i u drugom setu, samo što su teniserke zamenile uloge. Posle 39 minuta igre u ovom setu, Jankovićeva je izjednačila na 1:1.

Jelena Janković

U trećem, odlučujućem setu obe su dale svoj maksimum. Jelena je prva napravila brejk i povela sa 3:2, ali je protivnica već u narednom gemu uzvratila ribrejkom. Jankovićeva pravi novi brejk za vođstvo od 4:3, ali zahvaljujući još jednom ribrejku dolaze do rezultata 5:5. Naša teniserka oduzima protivnici servis i u jedanaestom gemu, a zatim servira za pobedu i koristi prvu meč loptu.

Jelena će se u drugom kolu sastati za boljom iz duela 40. i 63. teniserke sveta – Ksenije Pervak i Varvare Lepčenko.

Teme:   Grend Slem, Jelena Janković, Rolan Garos, Teniserke, Turniri