01/06/14 - 18:26h

RG: Jankovićeva i Klejbanova poražene u osmini finala!

Srpska teniserka Jelena Janković i Ruskinja Ališa Klejbanova nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Rolan Garosa u konkurenciji dublova, pošto su poražene od Kare Blek iz Zimbabvea i Indijke Sanije Mirze rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

jelena-jankovic-brisbane-ap

Jankovićeva i Klejbanova su od samog starta duela bile u podređenom položaju i u konstantnom rezultatskom zaostatku. Uprkos tome što su uspele da tri puta oduzmu servis svojim rivalkama, srpska i ruska teniserka su nažalost, čak šest puta pretrpele brejk, tako da je poraz bio neminovan.

Odmah na startu meča, Kara Blek i Sania Mirza brejkom stižu do vođstva od 2:0, međutim srpsko-ruska kombinacija vraća brejk već u narednom gemu. Nažalost, Jankovićeva i Klejbanova odmah potom gube svoj servis, što će se ispostaviti kao ključno u prvom setu, jer do kraja prvog dela igre, Blek i Mirza bez većih problema rešavaju gemove na svoj servis i dolaze u vođstvo rezultatom 6:3.

Drugi set je obilovao brejkovima, dva su napravile Jankovićeva i Klejbanova, a čak četiri njihove rivalke. Blek i Mirza su vrlo lako stigle do prednosti od 4:1 nakon duplog brejka, da bi do kraja seta uz obostranu razmenu brejkova rešile i drugi set u svoju korist sa 6:3 za konačan trijumf i plasman u četvrtfinale.

Teme:   Jelena Janković, Rolan Garos, Teniserke, Vesti, WTA Rang Lista